język / language / 語言: /
Strona główna

Imperial Tea Shen Nong

ad-left

yan-emperor-shen-nong-herbs-bianchang-map-vector_15-12884

Seria herbat Imperial Tea Shen Nong powstała zainspirowana legendą o bogu zielarstwa i rolnictwa – cesarzu Shen Nong. Bezpośrednio jego imię tłumaczymy jako „boski rolnik”. Około 2000 lat p.n.e był on przywódcą grupy ludzi zamieszkującą południowo-zachodnie rejony Chin. W tych czasach ludzie bardzo mało wiedzieli o roślinach i  Shen Nong próbował je, aby poznać ich właściwości spożywcze oraz lecznicze.

Istnieją dwie wersje historii o odkryciu herbaty. Pierwsza z nich opowiada, jak to pewnego dnia po długiej wędrówce zmęczony i spragniony Shen Nong usiadł pod drzewem i postanowił napić się wody. W chwili gdy napełnił naczynie z wodą spadło do niego kilka liści z pobliskiego krzewu. Shen Nong napił się i stwierdził, że płyn ten ma bardzo smaczny, słodki i orzezwiający smak, a zmęczenie nagle go opuściło.

Druga wersja legendy jest jeszcze bardziej zdumiewająca. Podobno Shen Nong miał przezroczysty żołądek i dzięki temu mógł obserwować co dzieje się z rośliną po spożyciu. Gdy pewnego dnia zatruł się po zjedzeniu jakiejś trucizny, leżał wycieńczony i bliski śmierci, aż zauważył jak w pobliżu spadają liście  z krzewu. Z przyzwyczajenia sięgnął po nie, wsadził do ust i zaczął żuć. Nagle w jego brzuchu wszystko zaczęło wirować a on z sekundy na sekundę czuł się coraz lepiej. Sięgnał więc po więcej liści i żuł dotąd, aż pozbył się trucizny z organizmu. Od tamtej pory przykazał swoim ludziom żuć liście z tego krzewu, którym oczywiście okazała się herbata.

I tak oto zrodził się pomysł na naszą serię herbat Imperial Tea Shen Nong. Składa się na nią kilka głównych rodzai wysokogatunkowych herbat. Wszystkie pochodzą z rejonów wysokogórskich, pozbawione są więc zanieczyszczeń. Zachęcamy do ich wypróbowania aby przekonać się o ich właściwościach na sobie, tak jak to kiedyś czynił cesarz Shen Nong.

 

Black Tea

Black Tea

Imperial Tea Shen Nong Black Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty czarnej. Zaparza się ją w 90°C przez 2-3 minuty.

Green Tea

Green Tea

Imperial Tea Shen Nong Green Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty zielonej. Zaparza się ją w 80-90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

White Tea

White Tea

Imperial Tea Shen Nong White Tea zawiera 50g wysokogatunkowej herbaty białej. Zaparza się ją w 80°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Oolong Tea

Oolong Tea

Imperial Tea Shen Nong Oolong Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty oolong. Zaparza się ją w 80°C tylko przez 1 minutę. Najlepsze jest 2-3 parzenie.

Pu-erh Tea

Pu-erh Tea

Imperial Tea Shen Nong Pu-erh Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty pu-erh. Zaparza się ja w 100°C przez 2-3 minuty.

Jasmine Tea

Jasmine Tea

Imperial Tea Shen Nong Jasmine Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty jaśminowej. Zaparza się ją w 90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

An JI White tea

An JI White tea

Imperial Tea Shen Nong An Ji White Tea zawiera 50g wysokogatunkowej herbaty białej. Zaparza się ją w 80°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Long Jing

Long Jing

Imperial Tea Shen Nong Long Jing Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty zielonej. Zaparza się ją w 80-90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Jasmine Mao Jian

Jasmine Mao Jian

Imperial Tea Shen Nong Jasmine Mao Jian Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty zielonej z płatkami jaśminu. Zaparza się ją w 80-90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Golden Beauty

Golden Beauty

Imperial Tea Shen Nong Golden Beauty Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty czarnej. Zaparza się ją w 90°C przez 2-3 minuty.

Green Mao Feng

Green Mao Feng

Imperial Tea Shen Nong Green Maofeng Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty zielonej. Zaparza się ją w 80-90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Golden Spiral

Golden Spiral

Imperial Tea Shen Nong Golden Spiral Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty czarnej. Zaparza się ją w 90°C przez 2-3 minuty.

Green Spiral

Green Spiral

Imperial Tea Shen Nong Green Spiral zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty zielonej. Zaparza się ją w 80-90°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Oolong Tie Guan Yin

Oolong Tie Guan Yin

Imperial Tea Shen Nong Oolong Tie Guan Yin zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty oolong. Zaparza się ją w 80°C przez 2-3 minuty. Można to robić kilkakrotnie.

Royal Pu-erh

Royal Pu-erh

Imperial Tea Shen Nong Royal Pu-erh Tea zawiera 100g wysokogatunkowej herbaty pu-erh. Zaparza się ja w 100°C przez 2-3 minuty.