język / language / 語言: /
Strona główna

Aktualności

ad-left

NOWOŚĆ WYDAWNICZA Chiny: Imperium Herbaty

14 / 02 / 2018
NOWOŚĆ WYDAWNICZA Chiny: Imperium Herbaty

Na rynku wydawniczym ukazała się książka pt.Chiny: Imperium Herbaty autorstwa Pana Remigiusza Jakubowskiego.

Zachęcamy Państwa do lektury książki, którą możecie zamówić u nas 🙂

Kilka słów nt. książki:
„Publikacja którą prezentuję w tej zapowiedzi klientom specjalistycznych sklepów , przedsiębiorcom i handlowcom polskiej branży herbacianej oraz tym wszystkim, którzy interesują się herbatą w sposób szczególny, jest swoistego rodzaju „kamieniem węgielnym” w specjalistycznej literaturze. To pierwsze w historii literatury polskiej dzieło w całości oparte na materiale źródłowym.

Chiny: Imperium Herbaty to książka wyjątkowa, zwłaszcza dla osób, które chcą zrozumieć Chiny i Wschód. Ta niezwykła opowieść o herbacie, piątym chińskim wynalazku, zwyczajach, technice wyrobu, jej właściwościach prozdrowotnych i odmianach jest także książką o życiu i losach ludzi, religii oraz historii Państwa Środka na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat. Interesujące studium społeczeństwa Chin i znaczenia kultury herbaty w codziennym życiu mieszkańców najstarszej cywilizacji.
Napisana w formie reportażu dokumentalnego i świetnie zilustrowana, z obecnością autora we wszystkich ważnych miejscach dla kultury herbaty nadaje książce niepowtarzalny aspekt poznawczy i edukacyjny. Książka polecana zarówno tym Czytelnikom, którzy chcą poznać herbaciane zwyczaje i dożyć stu ośmiu lat jak i pasjonatom historii i kultury Wschodu: buddyzmu, taoizmu, unikatowego dziedzictwa natury, medycyny chińskiej.

Chiny: Imperium Herbaty to także unikatowe spojrzenie na kulturę herbaty oczyma Europejczyka i Chińczyków. Autor w bezpośrednich rozmowach i opisach wydarzeń odkrywa i przybliża nieznane dotąd szerszemu ogółowi czytelników fakty o życiu starożytnych i współczesnych Chin.

Wraz z autorem docieramy m.in. do miejscowości Luyuan, gdzie znajduje się grobowiec wielkiego Shennonga, późniejszego cesarza Yan Di, wynalazcy herbaty sprzed blisko pięciu tysięcy lat. Odwiedzamy górskie wsie na pograniczu chińsko-wietnamsko-birmańskim, zamieszkałe przez starożytne ludy Bulang i Hani, którzy pierwsi w początkach II wieku n.e. udomowili herbatę. Podążamy śladami filozofa i mędrca herbaty Lu Yu, przechadzając się po ścieżkach pierwszych herbacianych ogrodów w cesarstwie. Mieszkając wspólnie z mnichami taoistycznymi i buddyjskimi poznajemy życie w klasztorach na wzgórzach Hangzhou. W starożytnej stolicy Chin dowiadujemy się również jak Jack Ma został jednym z najbogatszych ludzi świata Płyniemy po wodach Wielkiego Kanału i Jeziora Zachodniego aby dotrzeć do wyjątkowych plantacji i fabryk herbaty. W prowincji Hunan jesteśmy gośćmi najstarszej współcześnie pracującej fabryki herbaty a w wiosce Shaoshan rozmawiamy z żyjącymi jeszcze ludźmi z najbliższego otoczenia Mao Zedonga. W licznych klinikach medycyny Wschodu poznajemy sposoby leczenia z wykorzystaniem ziół i herbaty. W prowincji Yunnan kłaniamy się najstarszemu herbacianemu drzewu świata a w Fujian pijemy herbatę, która smakuje jak szkocka whisky. Wszędzie jesteśmy pod wrażeniem niezwykłych ceremonii parzenia herbaty i opinii najwybitniejszych znawców kultury herbaty. W południowych i wschodnich Chinach poznajemy czym tak naprawdę jest herbata i kultura herbaty. Wszak ten napój był i jest nadal również lekarstwem i pożywieniem. To tylko niektóre wątki tej świetnie napisanej książki.

Dzisiaj herbatę pije się w 161 krajach a uprawia w 56. W tle fascynujących wydarzeń kryje się podstawowe przesłanie tej książki: pochwała życia człowieka w symbiozie z naturą i wołanie o dialog na rzec międzykulturowego porozumienia. „

Gdybyście Państwo byli zainteresowani zakupem książki, zamówienie prosimy kierować drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]

Cena: 39,90 zł

zdj